Kargo Etiketlerinin Görülmesi Gereken Önemi

Kargo etiketi adından da anlaşılacağı üzere kargolarımızın üzerine yapıştırılan, bir başka söyleyişle gönderilerimizin kimliğinin yazıldığı etiketlerdir. Dolayısıyla kolimizin kimliğini ve tabii bir bakıma değerini belirleyecek olan etiketidir. Firmalar için bu bakımdan kargo etiketlerinin etkileyici, akılda kalıcı ve firmanın kurumsallığını güçlendirici olması isabetli olacaktır. Sadece asıl işlevini yerine getirmekle kalmayıp işimizi ve böylece kurumsal kimliğimizi veya markamızın bütün cazibesini temsil edebilecek nitelikte olması gerekir. İdeal olan budur.

Kargo etiketlerinin boyutları nasıldır?

Koli etiketi de denilen bu etiketler önemine paralel olarak biraz daha ayrıntılı ve özellikle de teknik olarak tanımlanmaya çalışılırsa şunlar söylenebilir:

Kargo etiketleri genellikle 100 mm X 100 mm ebatlarında olan etiketlerdir. Bu etiketler kısa süreli kullanımlar olarak nitelendirilen üç ile altı ay arası süreler için üretilirler. Baskı sırasında ribon sarf malzemesine ihtiyaç duymayan eko termal etiket cinsinden üretilen bu kargo etiketleri, genellikle koliler üzerinde kısa süreli durdukları için hammaddesi ekotermaldendir.

Ancak şu hususa dikkat etmek iş dünyasının gerektirdiği birtakım şartlar olarak yerinde olacaktır: Eğer gönderilerimizde standart sayılabilecek bilgilere ilave olarak daha başka bilgilere de yer vermek istersek etiketlerin boyutunu biraz da olsa büyütmemiz gerekir. Ancak bu konuda da dikkatli olmamız gerekir. Özellikle genişlik olarak 100 mm’yi geçmemeyi tavsiye ederiz. Ancak etiketin uzunluğu ile istediğimiz düzenlemeyi yapabiliriz. Mesela 100 mm X 120 mm ölçüsünde veya daha farklı ebatlarda etiket üretimi yaptırabiliriz.

Kargo etiketlerinde renk nasıl olmalıdır?

Kargo etiketlerinin renkleri gibi bir konu genellikle önemsiz gibi görünürse de aslında birkaç yönüyle ele alınıp ona göre karar oluşturulması isabetli olacaktır. Özellikle bugünkü iş dünyası ve gittikçe daha ağırlaşan rekabet koşulları dikkate alındığında konunun önemi ortaya çıkacaktır. Dolayısıyla onların renkleri de firmanız için önemli olmak durumundadır.

Tahmin edileceği üzere kargo etiketlerinin genellikle renkli baskılı olmazlar. Bu bir genel kabul olarak benimsenmiş ve öylece yerleşmiştir.  Çünkü renkli baskı doğal olarak baskı maliyetlerini artırmaktadır. Maliyeti arttırdığı için de aylık kullanım adetleri 250.000 ve altında olan firmalar bu anlamda sadece termal baskılı koli etiketlerini tercih etmektedirler. Hem maliyet ve hem de üretim süresi açısından ideal olması çoğu zaman gündeme gelmesinde etkendir.

Koliler kraft olurlar. Dolayısıyla dış yüzeyleri normal bir zemine göre daha pütürlü bir yapıdadır. Bunun doğal bir sonucu olarak da etiketlerde kullanılan hammaddenin yapışkanlık niteliği buna göre olur ve özel bir yapıdadır. Sizin kullandığınız veya kullanacağız kolilerinizin bu anlamda dış yüzeylerinde alışılmış bu standartın dışında bir özellik veya özellikler mevcutsa bütün bu hususları üretim öncesinde önemle bildirmeniz gerekir. Ki etiketlerinizin tasarım ve üretimi buna göre gerçekleştirilebilsin.

Kargo etiketlerinin fiyatları nedir?

Kargo etiket fiyatları nedir diye bakılacak olursa bu konuda baştan beri ifade edilen niteliklere ve bu anlamda kullanılan malzemelerin niteliğine göre değişen fiyatlar söz konusu olmaktadır. Bu aynı zamanda ihtiyaç duyulan kargo etiket miktarı ve tek bir seferde ne kadar üretim yapılacağı ile ilgilidir.

Argo etiketleri üretiminde geçmiş performansı çok çok iyi olan, bunu da herkesin kabul ettiği bir etiket üreticisi sizin için ideal çözüm ortağı olabilir. Sizi ve işinizi, ihtiyaçlarınız kadar kurumsal kimliğinizi de çok iyi analiz etmiş bir etiket üreticisi sizin için en ekonomik etiketleri sunacağı gibi giderek artan itibarınız için katkıda bulunan bir unsur olacaktır. Bu etiket fiyat ve maliyetleri açısından arzulanan ideal çözümü bulduğunuz anlamına gelir.