Yüksek Çözünürlükte Baskı İçin Epson C3500

Hastanelerden üretim sektörüne barkod büyük önem taşır. Barkod üzerine baskı için ise barkod yazıcılar kullanılır. Barkod olarak tabir edilen etiket, gerek üreticileri ve gerekse tüketicileri bilgilendirmek için kullanılan çok büyük öneme sahip olan bir araçtır. Bir marketten ürün alırken o ürünü almadan önce ürünün hakkındaki bilgileri üzerindeki barkod yardımı ile öğreniriz. Bu ve benzeri pek çok bilgilenme için barkod diğer bir ifade ile etiketler günümüzde olmazsa olmazlardandır.

Ancak gelişen teknoloji ile ihtiyaçlarda da ciddi farklılıklar ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaçlar barkod bir başka deyişle ürün etiketlerinde de aynı şekilde karşımıza çıkmaktadır. Her zaman her ürünün daha iyi üretilmesi gerekiyor. Bu durum barkodlar üzerine baskı alan cihazlar içinde geçerlilik arz ediyor. İhtiyaçlar arttıkça bu ihtiyaçları daha iyi karşılayacak nitelikte özellik ve performanslara sahip barkod yazıcılar tasarlanarak geliştiriliyor ve piyasada kullanıcılarının karşısına seçenek olarak çıkıyor.

İşte böyle bir ortamda en iyi etiket baskısı için tercih edilebilecek cihazlardan biri olarak piyasaya çıkan Epson C3500 sahip olduğu mükemmel özellikleri ile etiket yazıcılar arasında en iyilerden biri olarak sektördeki yerini alıyor.

Epson C3500 Hakkında Genel Bilgiler

Barkod baskısından bilet baskısına pek çok çeşitlilik gösteren etiket yazım işlemleri için en mükemmel özellikleri bünyesinde toplamayı başarılı bir şekilde başarmış olan C3500, gerek 300 Dpi gibi sahip olduğu yüksek çözünürlüğü gerekse yüksek hızı ile en başta butik üretim yapmakta olan firmalar olmak üzere pek çok işletme için en ideal çözümlerden biri olma özelliğine sahiptir.

Cihazın en mükemmel özelliklerinden bir diğeri ise birbirinden bağımsız 4 farklı renkte kartuş kullanıyor olmasıdır. Kartuşların bağımsız olması kullanıcıya maliyet bakımından büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü yalnızca bitmiş olan renkteki kartuşu değiştirmeniz yeterli. Bitmemiş olan diğer kartuşları değiştirme gereksiniminiz olmadan etiket baskısı alma işlemini herhangi bir problem yaşamadan devam ettirebilirsiniz. Böylece mürekkep israfı da büyük ölçüde engellenmiş olmaktadır.

Epson C3500 Hakkında Mutlaka Bilinmesi Gereken Önemli Bilgi

Epson markasının serisi olan C3500 renkli etiket yazıcı ile baskı işlemini gerçekleştirebilmeniz için özel tasarım ink jet etiket kullanmanız gerekir. Diğer bilindik barkod etiketler üzerine bu cihazı kullanarak baskı almanız mümkün olmaz. Ne yazık ki ülkemizde özel olarak üretilmekte olan ink jet etiket bulunmamakta olup ithal edilmektedir. Bu özel etiketleri sayıları 3-4 civarındaki tedarikçi firma vasıtası ile temin edebilirsiniz. Bu durumda etiket maliyetlerini bir miktar yükseltici etki yaratabilmektedir. Cihazda baskı almak için kullanılmakta olan ink jet etiketler plastik ve kağıt bazlı olmak üzere iki türe sahiptir.

Karşılaşabileceğiniz maliyetler hakkında çok daha detaylı bilgi ve pdf dosyasına panetiket.com web sitesinden erişebilirsiniz. Ürün fiyat bilgisi almak için de yine aynı adresten yararlanmanız mümkün. Ayrıca C3500 renkli yazıcıyı incelemek için video görüntülerinden de yararlanmanız mümkün.

Cihazda kullanılan özel üretim ink jet etiketin ithal olması ve bu yüzden etiket maliyetlerinin biraz yüksek olması olumsuz bir durum gibi görünse de cihazın sahip olduğu harika özelliklerin kullanıcılarına sunduğu mükemmel çözümler, maliyetlerin yarattığı olumsuzluğu büyük ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Çünkü geleceğin etiket yazıcı teknolojisine C3500 ile bugünden sahip olmuş olursunuz.